Menu

Co brać pod uwagę wybierając profesjonalnego adwokata oraz radcę prawnego?

26 sierpnia 2016 - Adwokat
Co brać pod uwagę wybierając profesjonalnego adwokata oraz radcę prawnego?

Współcześnie dość sporo osób korzysta z porad adwokatów oraz radców prawnych. Zazwyczaj tego rodzaju usługi są dość drogie, stąd też, zanim ostatecznie zdecydujemy się na korzystanie z usług konkretnej osoby, warto to wcześniej solidnie przemyśleć. W jaki sposób wybrać profesjonalnego adwokata bądź radcę prawnego?

Jeżeli aktualnie sytuacja zmusza nas do tego, iż pilnie musimy skorzystać z usług adwokata, w pierwszej kolejności winniśmy podpytać znajomych oraz rodzinę, czy nie korzystali z tego typu usług. Adwokat, którego poleci nam ktoś zaufany zwykle jest najlepszym rozwiązaniem. Tym samym będziemy mieć pewność, iż wykonywane przez niego usługi są solidne, a także w przybliżeniu zapoznamy się z cennikiem oraz skutecznością jego działania. Kwestia jest bardziej skomplikowana w momencie, gdy nikt zaufany nie zna odpowiedniego człowieka. Wówczas warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Nierzadko w internecie wiele osób zamieszcza opinie związane z konkretnymi adwokatami. Najczęściej są to informacje niezwykle pożyteczne, dzięki czemu także i my sami dowiemy się, kogo na pewno powinniśmy unikać, a komu opłaca się zaufać.

Sytuacja jest bardzo podobna w przypadku radców prawnych. Nierzadko najlepszy radca prawny jest osobą poleconą przez przyjaciół, czy bliską rodzinę. Podobnie jak w przypadku adwokata, jeżeli nie mamy takich informacji od zaufanych ludzi, można skorzystać z internetu. Często opinie innych ludzi są bardzo pomocne. Jednak nie należy zapominać, iż wiele osób decyduje się na wybór radcy prawnego, czy też adwokata jedynie kierując się ceną usług. Należy pamiętać, iż cena jest z reguły uzależniona od rodzaju sprawy, ponieważ złożenie wniosku o rozwód, a walka o odszkodowania to dwie różne sprawy. Cena ponadto jest związana z doświadczeniem specjalisty. Jeśli boimy się zaufać konkretnemu fachowcowi, warto pamiętać, iż większość prawdziwych profesjonalistów oferuje pierwszą poradę za free.

Obecnie sporo osób korzysta z usług adwokatów bądź radców prawnych. Zazwyczaj są to sprawy dotyczące majątku, czy też związane z dochodzeniem odszkodowania. Dlatego tak ważne jest powierzenie sprawy prawdziwemu specjaliście, którego później będziemy mogli polecać innym.